Evaldas Dzialtuvas
LKČ VI etapas, Vilnius
2012 metų Lietuvos Kartingo Čempionato finalinis etapas buvo surengtas Vilniuje rugsėjo 16 dieną. Varžybos buvo itin įtemptos, ROK klasėje dėl 2-3 vietų bendroje įskaitoje kovėsi net 5 sportininkai.

Kadangi šios varžybos buvo svarbiausios šiame sezone, tai treniruotis varžyboms pradėjome net nuo varžybų savaitės pirmadienio, kas dieną iki pat varžybų. Per tą laiką svarbiausia buvo gerai pažinti trasą, greitai ir stabiliai sukti ratus. Laisvųjų treniruočių metu ketvirtadienį ir penktadienį rezultatai nebuvo geri, turėjom paskutinę naktį iki varžybų viską apgalvoti ir pasiruošti.

Šeštadienio rytinėje treniruotėje užfiksavau antrą laiką savo klasėje, bet dar buvo kur stengtis.Kvalifikacija vyko ant šlapios asfalto dangos, kaip ir treniruotė, tad pakeitimų techninėje pusėje nedarėm, liko dirbti tik su vairavimu.Pusfinalyje startavau iš ketvirtos vietos, priekyje buvo vienas Junior vairuotojas. Po starto pavyko aplenkti Igną Dagilį (Rok Junior), toliau važiavau trečias. Jaučiausi pakankamai greitas tokiomis oro sąlygomis, tad laikiausi už antroje vietoje buvusio Andriaus Gelžinio ir laukiau palankios vietos švariam lenkimui. Ilgai nelaukęs aplenkiau Andrių ir greitai priartėjau prie lyderio Vitalijaus Ivickio. Kelis ratus stebėjau varžovo trajektorijas, radęs palankiausią vietą aplenkiau Vitalijų. Po to teko tik stabiliai laikyti tempą ir nedaryti klaidų.
Finalinis važiavimas galėjo būti kai kam išsigelbėjimas, kai kam pralaimėjimas, mat oro sąlygos buvo labai permainingos - visą dieną besitęses lynojimas nustojo, pragiedrėjo ir išlindo saulė. Trasa džiuvo labai greitai. Tokiom sąlygom nebuvome pilnai pasiruošę. Starte stovėjau pirmoje vietoje. Pirmus 2-3 kartus nebuvo duotas startas. Po pakartotinio starto pagaliau užsidegė žalios spalvos šviesoforo signalas duodantis startą. Pradžioje važiavau labai atsargiai ir gan lėtai, vėliau įsivažiavau. Įpusėjus finaliniam važiavimui trasa buvo visiškai sausa, kas šiek tiek apsunkino važiavimą, nes nustatymai buvo skirti labiau šlapiai trasai. Tačiau išlaikyti lyderio poziciją pavyko ir finišą pasiekiau po varginančių 27-nių ratų.Tai pirmoji pergalė šiame sezone, antrasis podiumas ir antroji vieta bendroje įskaitoje po įtempto ir nemažai nesėkmių patyrusiam sezone.
Antrą vietą užėmė, į kartingus sugrįžęs, Ignas Gelžinis. Trečiąją, kaip ir bendroje įskaitoje, Vitalijus Ivickis.

2012 Lietuvos Kartingo Čempionato ROK klasėje:
1-ma vieta - Paulius Paškevičius
2-tra vieta - Evaldas Dzialtuvas
3-čia vieta - Vitalij Ivickij


Spalio 10-13 dienomis vyks 2012 ROK Cup tarptautinis finalas į kurį pirmasis trejetukas gauna nemokamus kelialapius į varžybas. Daugiau apie varžybas skaitykite čia.NuotraukosRugsėjo 29, 2012

Komentarai