Evaldas Dzialtuvas
VI Etapas, Kandava (LV)
Rugpjūčio 7 dieną vyko ARTkart VI etapas Latvijos trasoje, Kandavos miestelyje. Taip pat vyko ir KF4 klasės bandomosios varžybos, kurioje dalyvavo tik lietuvos sportininkai.

Jau ketvirtadienį, kartodrome buvo pradėtas lenktynių savaitgalis. Į Kandavos miestelį atvykome apie 17 valandą, o trasoje buvome jau 18h. Nors ir buvo dienos treniruočių galas, dar spėjau į trasą išlėkti porai važiavimų, patikrinti ar viskas tvarkoj su kartu. Geriausias, mano, dienos rato laikas buvo ~0:49.96.
Penktadienį laisvos treniruotės prasidėjo nuo 9 valandos ryto. Iš anksto buvo pranešta, kad kvalifikacija vyks ne šeštadienį, kaip įprasta, o penktadienį vakare. Todėl užteko pravažiuoti dar keletą važiavimų, kad galutinai sureguliuoti variklį ir rėmą. Besibaigiant vienai iš treniruočių, važiuodamas posūkyje variklis pradėjo keistai dirbti, nebuvo traukos posūkiuose. Po važiavimo pastebėjome, kad karbiuratoriaus vienas iš dviejų varžtų nuo vibracijos yra nulūžęs, nusitrynusios tarpinės, o jis pats persisukes. Per valandą pavyko viską sutvarkyti. Prieš paskutinėje treniruotėje kartas važiavo gerai, kaip ir ankščiau. Paskutinės treniruotės prieš kvalifikacija nevažiavau, nes kartas važiavo puikiai ir ratų laikai buvo beveik vienodi.
Kvalifikacija pasirodė ne tokia jau ir trumpa, todėl pravažiavau daug greitų ratų. Nors pagerinau treniruočių laikus, tačiau kvalifikacijos lentelėje likau trečias.Kitą rytą, 8:30, atvažiavę prie trasos pradėjome ruoštis treniruotėms.
Treniruočių laikas buvo prastesnis, nei praeitos dienos. Nuo pirmos vietos buvo didelis tarpas, net 0.799 sekundės, o trečias laikas atsiliko tik 0.068 sekundės.Po varžybų brifingo ėjome ruoštis pirmajam važiavimui. Startas šiek tiek vėlavo. Pagaliau gavus leidimą važiuoti, užsikūrėme kartą ir pradėjau apšilimo ratą.
Po starto likau trečioje vietoje kaip startavęs. Visą važiavimą važiavau už antroje vietoje važiuojančio Vitalijaus Ivickio. Iki važiavimo finišo, aplenkti varžovo nepavyko.


On Board vaizdo įrašas iš pirmojo važiavimoAntrajame važiavime vėl startavau trečioje vietoje. Starte, Vitalijus norėjo įlįsti į vidinę posūkio pusę, bet Benediktas Urbonas "uždarė" tarpą ir Vitalijus išslydo už trajektorijos. Aš neturėjau kur dėtis, todėl išėjo, kad atsitrenkiau varžovui į galą, taip sulėtėdamas. Tuom pasinaudojo du kiti varžovai važiavę iš galo, Joris Dumčius bei Lukas Griebliauskas. Luką aplenkiau jau kitame rate, bet kova su Joriu tęsėsi visą važiavimą. Važiuodamas iš galo jautėsi, kad esu daug greitesnis, bet tik bandydamas lenkti Jorį, jis staigiu pavingiavimu vidinėje dalyje. Taip viename rate atsitiko, kad važiuodamas beveik pora centimetru atstumu nuo Jorio, staigiame posūkyje po greitos tiesiosios, vėliau stabdydamas išstūmiau Jori. Taip pakilau į antrą poziciją. Jau po kelių ratų buvau daug atsiplėšęs nuo Jorio susidariusio grupelės. Joris lenkiamas Vitalijaus, nenorėjo taip lengvai praleisti varžovo, po kurio buvo kontaktas ir abu lenktynininkai buvo aplenkti Tito Bučelio bei Luko Griebliausko. Prieš finišą, Vitalijus spėjo aplenkti Jori.

Varžybų video klipasNuotraukosRugpjūčio 15, 2010

Komentarai